Doç. Dr. Birkan Taha Özkan

diş hekimleri Birkan Taha Özkan

Uzman Diş Hekimi
Doç. Dr. Birkan Taha ÖZKAN

Ağız Diş ve Çene Cerrahı Uzmanı

Uzman Diş Hekimi, Ağız Diş ve Çene Cerrahı Uzmanı olan Doç. Dr. Birkan Taha ÖZKAN, 1980 yılında Tarsus’ta doğmuştur.
2003 yılında Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde temel eğitimini tamamlamış, Üniversite öğrenimi sırasında Avrupa Diş Hekimliği Öğrencileri Birliği (EDSA) resmi Türkiye delegeliğini yapmış, aynı yıllarda Amerika’nın köklü üniversitelerinden Texas – Houston üniversitesini burslu olarak kazanmıştır.

Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimine Selçuk Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalında başlamıştır. Uzmanlığı sırasında, devlet bursuyla master’ını Finlandiya’nın Oulu Üniversitesi Çene Yüz Cerrahisi Bölümünde yapmıştır. İran’da , Shahid Bhaesti Üniversitesi, Azad Üniversitesi ve Shiraz Üniversitesinin Çene-Yüz Cerrahisi ve Kafa-Çene-Yüz Cerrahisi Hastanelerinde, çok sayıda Çene-Yüz operasyonları uygulayarak uzmanlığını tamamlamıştır.

Akademik hayatıma Yardımcı Doçent olarak, Yüzüncüyıl üniversitesinde Van’da başlamıştır. Yüzüncüyıl üniversitesinde bir çok yeniliğe imza atmış, Çene Cerrahisi Anabilim Dalını kurmuş, uzun süre Anabilim Dalı Başkanlığı yapmıştır. Üniversitenin Bilim Ödülü’ne layık görülmüş, çok sayıda ulusal ve uluslararası seminer ve konferanslara öncülük etmiş, konuşmacı ve oturum başkanı olarak katılmıştır. Türkiye’de çok kapsamlı Çene Cerrahisi adında bir kitap yazmış, 11.000 sayfalık İngilizce çevirilerini de yaparak basıma hazır hale getirmiştir. Kendine ait ”özgün bir çok cerrahi teknik” uluslararası literatüre geçmiştir. Uluslararası bilimsel bir derginin baş editörlüğünü 4 yıldır sürdürmüştür. Doçentlik unvanını aldıktan sonra Yüzüncüyıl Üniversitesi’ndeki görevinden istifa etmiş ve akademik hayatıma Toros üniversitesinde devam etmektedir. Akademisyenliğinin yanı sıra, 2016 yılı sonundan beri Özel Muayenehanesinde Klinisyen olarak da hizmet vermektedir.

Ulusal ve sosyal sorumluluk kapsamında, hem akademisyen hem de klinisyen kimliğiyle, mesleki bilgilendirme amaçlı, ulusal ve uluslararası platformlarda, birçok ulusal TV ve radyo program davetlerine katılıp bilgilendirme yapmaktadır. Ulusal TV medya, halka doğru bilgiyi aktarmak adına, şahsını bilirkişi olarak birçok programa davet etmekte ve görüş almaktadır. Makaleleri, yerli ve yabancı basında da yer almıştır.

Uzman Diş Hekimi ve Çene cerrahı Birkan Taha Özkan 3 yıl önce Mersinde, kendine ait özel Diş Kliniğini kurmuştur. Ulusal ve uluslararası kalite standartlarında kurulmuş olan kliniğin hasta portföyü, Mersin temelli olduğu kadar, Akdeniz, Ülkemizin çeşitli illerinden ve Avrupa ve Amerika ağırlıklı yurt dışından yabancı hastalara da hizmet vermektedir. Yabancı dil olarak İngilizce, Almanca ve Fince bilmektedir.

Klinik, 2 diş hekimliği kliniği, 1 ameliyathane, 1 ameliyat öncesi masaj odası, müze, bekleme salonu ve ameliyat sonrası dinlenme birimi olarak hizmet vermektedir. Diş hekimliği tedavilerinden, estetik diş hekimliği tedavileri, dikişsiz implant operasyonları, gülüş tasarımı ve çene estetiği tedavi hizmetleri verilmektedir.